Smaki luksusowych wnętrz

Słowo luksus niczym magia, zniewala każdego, kto staje w obliczu aranżacji wymarzonego wnętrza. 

Leniwie, w oparach delikatnego aromatu kawy, lekkim  muśnięciem dłoni dotykasz zdjęć realizacji luksusowych wnętrz w paryskim katalogu. Strona za stroną idziesz dalej . Luksusowy apartament, stylowa aranżacja pałacowego wnętrza, kameralne atelier w prestiżowej dzielnicy Manhattanu…  I tak rozpoczyna się często podróż, podróż po smakach luksusu, które zniewalają  nas wysublimowaną nutą doznań.. Stajemy się głodni, chcemy więcej, chcemy dotknąć, chcemy poczuć luksus na własnej skórze. To słowo pieści nasze zmysły i pobudza wyobraźnię.  Paleta smaków luksusowych wnętrz pobudza nas do dalszego działania. 

Może zadzwonię do zaprzyjaźnionego architekta, myślisz ? A może skorzystam z najnowszej prestiżowej pracowni projektowej, którą polecił mi przyjaciel na wczorajszym bankiecie. W Twojej głowie kłębią się szybkie, pogubione myśl… najbardziej luksusowe aranżacje w kraju, najmodniejsze luksusowe wnętrza roku, kamienie, drewno, metal, targi w Mediolanie…

Jutro podpisujesz kontrakt na zakup wymarzonego domu z ogrodem. Banalne, kilkaset metrów tylko Twojej aranżacji, przestrzeni zadedykowanej Tobie i Twoim bliskim.   Zamykasz nagle oczy i czujesz zapach zniewalającej nuty leśnej poświaty, słyszysz śpiew ptaków, szum wody w przydomowym jacuzzi.  W cieniu promieni porannego słońca rysuje się dom Twoich marzeń. Jaki będzie? Czy spełni się w nim to o czym  marzysz Ty i bliskie twemu sercu osoby ?

Mrugnięciem powiek odstawiasz marzenia na bok i sięgasz po komputer… Popatrzę tylko chwilę, myślisz, przełykając ostatni kęs croissanta. Posmak gorzkiej czekolady Wedla jest przecież  tak niepowtarzalny… Chciałbyś, aby również luksusowe wnętrze Twojego domu takie było.  Twoja intuicja pisze wiele scenariuszy. Nie masz wątpliwości, że projekt będzie piękny, może  nikt z Twoich bliskich nigdy nie marzył o takim… Ale projekt to nie wszystko, wyobraźnią sięgasz dalej. Ekskluzywny design, najdroższe  materiały, egzotyczne drewno w otulinie indyjskiego jedwabiu i piaskowej skóry…… Postanawiasz, że burza mózgów to kolejny etap. Tymczasem dalej chłoniesz obrazy w internetowych portalach : topowe  europejskie marki, włoskie pracownie, niemieckie salony AGD… a może prestiżowe rodzime manufaktury luksusowych wnętrz ? Automatycznie zaglądasz na realizacje najpiękniejszych ogrodów Europy, bogactwo barw, smaków i styli  tworzy miraż nowego oblicza luksusu…

A gdzie w tym wszystkim jesteś Ty ?
Już wiesz, że zanim wykonasz telefon, zanim podpiszesz dzisiejszy kontrakt i umówisz się na spotkanie w  pracowni projektowej musisz sam zastanowić się nad Twoją własną wizją luksusowego wnętrza. Powinno być piękne, naznaczone prestiżem najwyższej jakości materiałów. A, i  koniecznie nie mogę zapomnieć o wygrawerowaniu spersonalizowanych  inicjałów !  Ale czy tylko o to w tym wszystkim chodzi? To Ty jesteś najważniejszy, myślisz. Muszę czuć się bezpiecznie, komfortowo, wygodnie. Co jest dla mnie najważniejsze? W jakim wnętrzu dobrze się czuję? Czy ekskluzywny design nie powinien  iść w parze z ergonomią . Jaka kolorystyka mnie uspakaja, jaki styl pozwala mi zachować  własną osobowość i stylistykę. A moi domownicy, jak powinnam zaaranżować pokoje dzieci i co zrobić by mąż czuł znalazł skupienie i pozytywną aurę podczas pracy w zacisznym gabinecie?   Chciałabym wyglądać pięknie w poświacie promieni zaglądających we wnętrza mojej wymarzonej garderoby, myślisz. Pragniesz połączyć nowoczesność z urokiem klasycznych detali, nie zapominając przy tym o cieple światła i  barw.  Czy sama profesjonalna aranżacja luksusowego wnętrza  wystarczy ? Scalasz w jedność: wymarzony projekt, wirtuozerię wykonania i szlachetność materiałów. Symbioza wszystkich tych elementów staje się wizytówką otaczającego Cię domowego wnętrza. Już czujesz, że pokochasz ten dom  i pokochają go bliskie Twemu sercu osoby. Wraz z poświatą wschodzącego słońca napiszemy wspólnie historię naszego luksusowego wnętrza – mówisz.

Tylko przełknę ostatni łyk kawy, a potem zrobię krok do przodu.  
Nowe smaki luksusu, myślisz z rozrzewnieniem… Nie mogę się doczekać wschodzącego jutro słońca..

Cdn.

Pozostałe wpisy

Ekskluzywne kuchnie do rezydencji – producent Wirchomski

Czytaj więcej

Ekskluzywne kuchnie Wirchomski – połączenie stylu, innowacji i funkcjonalności

Czytaj więcej