Najmodniejsze luksusowe kuchnie 2022/2023

Kuchenne wnętrze to synonim serca domu. Wszystkie drogi w metaforycznym i dosłownym tego słowa znaczeniu prowadzą do kuchni. To ona, na wzór epitafium dawnego Rzymu, stanowi punkt odniesienia do wytyczania trendów w aranżacji wnętrz. Swoim klimatem, stylem, kolorystyką bardzo często wyznacza dalsze ścieżki dla autorów projektu.

Moda w zakresie designu kuchennych wnętrz ulega nieustannym zmianom. Dlatego też tak cenne są rozwiązania prezentowane przez Manufakturę Wirchomski. Symbioza prostoty z klasyką wyrafinowanego detalu, przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych otwiera ścieżkę do nowych najbardziej ekskluzywnych rozwiązań. Połączenie olśniewającego efektu z prostą elegancją wyznacza trendy najmodniejszych kuchni 2022/2023 roku. Modele kuchni Wirchomski, podobnie jak sok z świeżo zerwanej i wyciśniętej pomarańczy – pobudzają jednocześnie zmysł wzroku i smaku, prowadząc tym samym w sferę najbardziej wyrafinowanych doznań…

Kolekcje kuchni Wirchomski, naznaczone luksusem i klasyką nieprzemijającego piękna stają się niewątpliwie wyznacznikiem trendów najmodniejszych wnętrz kuchennych 2022 i 2023 roku.

Luksusowe kuchnie – najmodniejsze kolory mebli kuchennych 2022/2023

Wybór koloru kuchennych mebli powinien być spójny z aurą naszej osobowości. Otaczające nas barwy, pobudzają zmysły, inspirują do działania lub też niczym balsam wyciszają emocje.

W przypadku Manufaktury Wirchomski, kolorystyka prezentowanych kolekcji kuchennych mebli, stanowi niepodważalny as w rękawie projektantów. Szeroka, niespotykana u innych producentów paleta barw jest wynikiem wieloletnich prac w laboratorium marki. Królową wszystkich odcieni, będącą wyznacznikiem trendów najmodniejszych mebli kuchennych 2022 i 2023 roku jest barwa inspirującego błękitu.

Każdy z nas kocha swobodę. Idąc dalej tym tropem, dobrze czujemy się w dużych, nieograniczonych przestrzeniach. Kojarzony z nieograniczoną głębią błękit, idealnie komponuje się z naszymi odczuciami. Podobnie jak kąpiel w lazurowym oceanie jest dla nas źródłem odprężenia i relaksu. W przestrzeni wnętrz jest zatem źródłem światła, potęgując uczucie pożądanej otwartej przestrzeni.
Przykładem inspirującej siły błękitu mebli kuchennych jest kuchnia Celeste.

Do najmodniejszych kolorów mebli kuchennych na przełomie 2022 i 2023 roku będą należeć także barwy skupione wokół odcieni przyrody i natury. Odcienie ziemi – delikatne szarości, ciepłe beże i przyćmiona biel kreować będą w naszych wnętrzach elegancką, harmonijną przestrzeń, stanowiąc tym samym źródło wyciszenia i upragnionego relaksu. Podobną magię, choć nie wywodzącą się z palety barw ziemi, będzie roztaczać odcień delikatnego różu, który już dziś jest wysublimowanym akcentem kobiecości w kuchennych wnętrzach.

Najmodniejsza luksusowa kuchnia 2022/2023 to także wnętrze utrzymane w delikatnych odcieniach oliwy i suszonej szałwii. To propozycja marki Wirchomski skierowana do osób o subtelnym, delikatnym usposobieniu. Wybór mebli kuchennych utrzymanych w tej kolorystyce to oddanie się wspomnieniom wysuszonych, spalonych słońcem gajów oliwnych, które w zestawieniu z szarością spękanej, wypalonej ziemi, są źródłem siły i nostalgicznego, historycznego piękna. Przebywając w takim wnętrzu czujemy się spokojni i bezpieczni. Mamy pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Pamiętajmy zatem, że są to uniwersalne kolory, które idealnie wkomponują się z przestrzeń pozostałej palety odcieni.

Barwy ziemi, od przyćmionej szarości po zmysłową paletę zieleni to kolory dominujące w kolekcjach kuchni Wirchomski, kolory, które wyznaczą trendy aranżacji luksusowych kuchni przełomu 2022 i 2023 roku.

Mówiąc o modnej w najbliższym czasie kolorystyce luksusowych kuchni, nie możemy także zapomnieć o esencjonalnym brązie i czerni, które w swej klasyce zintensyfikują odczucie dystyngowanej elegancji i luksusu mebli kuchennych 2022 i 2023 roku.

Głębokie brązy, jak w przypadku modelu kuchni Roma, swym kolorem wprowadzają nas w aurę dominanty siły historycznego dębu. W wyobraźni projektantów marki Wirchomski symbolizują siłę i tradycję.

Czarny kolor mebli kuchennych, podobnie jak w innych sferach mody , stanowi najwyższy stopień eskalacji elegancji wnętrza. Wyjątkowym przykładem czarnej kuchni, obok której nie można przejść obojętnie jest model Versailles, z kolekcji marki Wirchomski.

Przy wyborze koloru kuchni, należy pamiętać, że ciemna tonacja winna być dedykowana dużym przestronnym, otwartym wnętrzom. Kuchnie utrzymane w jasnych tonacjach to z kolei synonim lekkości, optycznie powiększającej projektowaną przestrzeń.

Należy mieć na uwadze, iż współczesne, luksusowe wnętrza mebli kuchennych często inspirowane są także barwami naturalnych kruszców, takich jak złoto, srebro czy miedź, które swoją oryginalną, często bogatą barwą nobilitują wnętrze do płaszczyzny wymarzonego luksusu.

W poświacie ciepłego światła, eksponują piękno i szlachetność wnętrza.
Kolory, to niewątpliwie mocny atut wyznaczający trendy najmodniejszych luksusowych kuchni przełomu 2022 i 2023 roku.

Luksusowe kuchnie – styl najmodniejszych mebli kuchennych 2022/2023

Każdy projekt kuchni ma swoje drugie oblicze, w jego cieniu możemy dostrzec serce i osobowość każdego z nas. Bogactwo ludzkiego wnętrza, upodobań, stylu życia powinno stanowić inspirację do wyboru stylu aranżacji kuchennego wnętrza. Dlatego projektanci marki Wirchomski przywiązują tak dużą wagę do zachowania równowagi pomiędzy tym co uwodzi nas swoim pięknem, a tym co jest dla nas ostoją wewnętrznego komfortu i spokoju ducha. Kuchnia jest bowiem wnętrzem, w którym musimy czuć się bezpieczni, spokojni, a przede wszystkim radośni i szczęśliwi. Bez względu na to czy ma ona charakter czysto reprezentacyjny, jak w przypadku luksusowych kuchni w rezydencjach, czy też stanowi kuchnię rodzinną, będącą miejscem wspólnych doznań kulinarnych, powinna być pomieszczeniem w którym piękno, ergonomia i funkcjonalność łączą się w jedną całość. W przypadku realizacji marki Wirchomski to właśnie bogactwo ludzkiego wnętrza kreuje indywidualność każdego projektu.

Pojęcie piękna w wystroju wnętrz luksusowych kuchni to kwestia mocno subiektywna. Dlatego też marka Wirchomski szczególną wagę przywiązuje do klasyki, która w ich zamyśle przybiera różne formy- począwszy od kanonów stylu – jak w przypadku kolekcji kuchni inspirowanych stylem art deco ( kolekcja New Art Deco),poprzez proste formy kolekcji New Classic, Simple, aż po te najbardziej nowoczesne, osadzone w surowych loftowych wnętrzach.

Bogactwo i różnorodność stylów : kuchni nowoczesnych, tradycyjnych, prowansalskich, nowojorskich czy glamour, łączy niepodważalne nieprzemijające klasyczne piękno.

Wartością spójną dla stylów najmodniejszych mebli kuchennych 2022/2023 roku jest jakość stosowanych materiałów- najtrwalszych odmian selekcjonowanego drzewa, szlachetnych kruszców, skór, tkanin i najlepszych rozwiązań technologicznych z ukrytym sprzętem prestiżowych marek AGD.

Pojęcie stylu najmodniejszych mebli kuchennych przełomu 2022 i 2023 roku odchodzi w dal, pozostawiając miejsce naznaczonej minimalizmem elegancji oraz czystości i lekkości brył kuchennych.

To dewiza kreatorów aranżacji najmodniejszych wnętrz mebli kuchennych przełomu 2022 i 2023 roku, tożsama z misją marki Wirchomski, zgodnie z którą Manufaktura Wirchomski tworzy meble niewrażliwe na trendy. Tym samym nieprzemijalność klasyki zbliża do siebie kolejne pokolenia użytkowników kuchni. W przypadku marki Wirchomski, prosta forma łączy się z odważną, niepowtarzalną paletą kolorów oraz wirtuozerią ręcznie wykonywanych detali.

Tym samym można pokusić się o stwierdzenie, że kreuje nowe kierunki w sztuce produkcji najmodniejszych luksusowych kuchni 2022/2023 roku.

Pozostałe wpisy

Ekskluzywne kuchnie do rezydencji – producent Wirchomski

Czytaj więcej

Ekskluzywne kuchnie Wirchomski – połączenie stylu, innowacji i funkcjonalności

Czytaj więcej