Kuchnia, w której możemy się zakochać

Magia, olśnienie i  fascynacja to słowa rysujące się na ustach  po przekroczeniu progu kuchni Celeste. Jej wyjątkowa przestrzeń prowadzi nas w głębię estetycznych doznań. Działa na zmysły i  uruchamia ciąg zniewalających skojarzeń.  Zatrzymuje, by bez pośpiechu odkryć przed nami unikalną atmosferą luksusu, pozwolić nam wodzić dłonią po aksamitnych powierzchniach, podziwiać misterne zdobienia i odkrywać złożone, pełne niespodzianek wnętrze. 

Celeste – niezwykle piękna kuchnia z wyspą, otwarta na salon – to terytorium oddane we władanie najwyższej jakości. Aranżacja, która nobilituje szlachetne rzemiosło do rangi sztuki, wykreowana przez ludzi świadomych tego, że tylko niepospolite materiały i indywidualne  rozwiązania pozwalają stworzyć wnętrze niezwykłe. To także przestrzeń, w której rządzą emocje. 

Jest wyjątkowa: nieodparcie czarująca, oryginalna i luksusowa. Jak żadna inna.

To kuchnia, w której możemy się zakochać. 

Celeste – piękno wbrew stereotypom

Propozycja naszych architektów, będąca synonimem elegancji i wysublimowanego piękna. 

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – to układ, który jest jej specjalnie dedykowany. Celeste nie lubi pozostawać w cieniu; jest stworzona do tego, by uwodzić zmysły i przyciągać spojrzenia. Któż zresztą chciałby ją ukrywać?  

Jej niezwykłość wykracza poza utarte schematy i zaprzecza stereotypom. 

Znak rozpoznawczy Celeste – kolor – stanowi odcień niespotykany w kuchennych rozwiązaniach. To efekt wieloletnich prac w laboratorium Manufaktury . Barwa wydaje się być trójwymiarowa; balansująca między turkusem, lazurem, szafirem i kobaltem, przywodzi skojarzenia z oceaniczną tonią w tej ulotnej chwili przed burzą, gdy fale przenikają ostatnie, stłumione już promienie słońca. Kolor meblowych frontów wymyka się prostym definicjom i opisom. Mieni się i opalizuje, przypominając w zależności od światła, sztormowe niebo lub otulony słońcem lazur wody . Ukazuje nam niezwykłą głębię, podobnie jak najbardziej niejednoznaczny z klejnotów – opal – który jest szczęśliwym kamieniem imienia Celeste.

Dzięki unikalnej kolorystyce, wkomponowanej w szlachetną formę, ta niezwykła kuchnia staje się ponadczasowa. Nie podąża za trendami –  sama je wytycza, ustanawiając nowe standardy jakości i piękna.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon

Przypomina rzeźbę z drogocennego kruszcu. Dzięki szlachetnej barwie i subtelnym kształtom, jakie nadały jej dłonie rzemieślników-artystów, kuchnia Celeste kreuje piękno otaczającej jej przestrzeni. Monumentalna zabudowa i lekkość wyszukanych detali zaprzeczają kulinarnym skojarzeniom. Wnętrze emanuje elegancją i prawdziwie wieczorowym szykiem. Wyjątkowość stylu art deco przybiera nową, nieznaną dotąd formę.  W jej cieniu kryje się  luksus i prestiż na miarę najwyższych oczekiwań. 

Przekraczając próg Celeste , stajemy urzeczeni: chcemy tu być, chcemy cieszyć oczy doskonałością kompozycji i niezrównaną harmonią kolorów, chcemy doświadczać poczucia niezwykłego spokoju i równowagi, zgłębiać tajniki innowacji, odkrywać to, co osłaniają wykwintne fronty. Celeste rzuca na nas czar.

Tym uczuciem pragniemy się dzielić: Celeste, kuchnia z wyspą otwarta na salon, może stać się w naszym domu miejscem spotkań o szczególnej aurze. Uroczystych, ale swobodnych; wykwintnych, lecz niezobowiązujących. Każdy, kto spędzi w niej choć jeden wieczór, poczuje się szczególnie traktowany. Każdemu udzieli się jej wykwintna ekskluzywna atmosfera. Wrażenie, że ta przestrzeń została zaprojektowana specjalnie dla niego. 

Tajemnica tkwi z szczegółach

Jaki jest sekret Celeste, kuchni, która urzeka i ekscytuje? To wspaniałe zestawienie barw, faktur i kształtów – przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, mistrzowska kompozycja. 

Dziś, gdy wszyscy zaczynamy odczuwać zmęczenie powtarzalnymi wzorami, powraca uznanie i szacunek dla solidnego szlachetnego rzemiosła, które czerpie inspiracje z wielowiekowej tradycji. Miarą ekskluzywności staje się indywidualny projekt i ręczne wykonanie. Luksusowa kompozycja może bowiem powstać tylko wówczas, gdy wiedza dotknie  maestrii wykonania, a tak jest właśnie w tym przypadku.

Przy pracy nad zabudową Celeste naszych projektantów, technologów i rzemieślników połączyły najwyższe kompetencje, poczucie wyjątkowego smaku, a także wspólne dążenie do tego, by stworzyć produkt przełomowy i doskonały. Zatopione w szklistej powierzchni frontów koliste uchwyty ze szlachetnego metalu, przypominające soczewkę oka o pełnym głębi spojrzeniu, to detal autorsko opracowany, dedykowany wyłącznie tej kuchni. Zwieńczone eleganckim czarnym gzymsem bryły o kunsztownie zaokrąglonych narożnikach z giętego drewna, mimo monumentalnych rozmiarów, mają w sobie subtelność i lekkość. Doskonałe proporcje i precyzja wykonania są świadectwem niezwykłego kunsztu. 

Wyspa marzeń

Estetyczną, a zarazem funkcjonalną osią zabudowy otwartej na salon kuchni Celeste jest okazała bryła wyspy – mebel, w którym design przenika się ze sztuką. Ten niezwykły element architektoniczny łączy w sobie aranżacyjne uniwersum: jego forma tłumaczy dokonania dawnych mistrzów na język współczesności. Doskonałe proporcje podkreślają zdobienia, odwołujące się do wyrafinowanej estetyki art déco – horyzontalne metalowe wstawki w postaci subtelnych linii, symbolicznie spięte w spójną całość centralnym elementem zdobniczym – kolistą soczewką uchwytu, nawiązującą do detali na pozostałych elementach zabudowy.  

Opalizująca odcieniami morskiej toni, zwieńczona frezowanym granitowym blatem o oryginalnej fakturze, wyspa buduje klimat ekskluzywny i niecodzienny; aż trudno uwierzyć, że jej imponujący blok skrywa nowoczesne, doskonale funkcjonalne wnętrze. Lekki dotyk sprawia, że bezszelestnie wysuwają się pojemne szuflady; ich aksamitnie gładki ruch po prowadnicach ujawnia wspaniałe wnętrza wyłożone skórą lub wykwintną tkaniną, zalane – niczym nastrojowe komnaty – kameralnym blaskiem ukrytego oświetlenia. Zatapiamy spojrzenie w ich głębi i… oczami wyobraźni widzimy sztućce, połyskujące srebrem w kasetkach z wysokogatunkowego drewna, a w miękko wyściełanych głębokich niszach szuflad – eleganckie kulinarne utensylia. Kolejne nieodparcie nasuwające się obrazy, to już wieczory z przyjaciółmi: kamienny blat zastawiony delikatną porcelaną, w której pysznią się lekkie, świeże i barwne sałatki; migotliwy połysk kryształowych kieliszków, napełnionych winem o głębokim burgundowym tonie…

Otwarta na salon kuchnia z wyspą o wielu obliczach

Autorska Celeste może mieć niejedną odsłonę. Ten model zabudowy jest jak rozwinięta w wachlarz talia szczęśliwych kart: każda konfiguracja, którą odmaluje nasza wyobraźnia, jest możliwa. W przypadku tej kuchni hasło sky is the limit nie jest pustym sloganem. Staje wszakże przed nami inny dylemat: problem wyboru! Niełatwo podjąć decyzję, gdy z głębią oceanicznej toni konkuruje olśniewająca powierzchnia, zdobiona ręcznie nakładanymi płatkami srebra… 

To kolejne wcielenie zabudowy Celeste, które obrazuje niezwykły kunszt naszego zespołu ekspertów: delikatne płatki cennego kruszcu, starannie nałożone na szklaną taflę, tworzą unikalną fakturę o misternym rysunku i przenikających się odcieniach. Koloryt mebla zależy nie tylko od kąta spojrzenia, ale także – od rodzaju oświetlenia, od pory dnia, a nawet roku. Wartością dodaną jest gięte szkło na krawędziach zabudowy – nawiązujący do kanonu art déco przejaw dystynkcji z nutą ekstrawagancji.

Wybierając wśród tych dwóch niepospolitych rodzajów wykończenia powierzchni, możemy zaaranżować Celeste – kuchnię z wyspą otwartą na salon – w spersonalizowany sposób. Każdy z elementów zabudowy może zawierać w sobie dowolną – optymalną dla nas – konfigurację niezwykłych faktur i barw.

Sekretny gabinet osobliwości

Przebywanie w jej wnętrzu można porównać do pełnej przygód podróży. Bo Celeste to znacznie więcej, niż szablonowa kuchnia z wyspą otwarta na salon. Kryje w sobie wiele niespodzianek i zawsze może nas zaskoczyć. 

Celeste – kuchnia ekskluzywna w każdym calu

Ona ma styl! – te słowa nasuwają się same na widok zjawiskowej aranżacji Celeste. Porusza w nas tyle czułych strun, przywołuje tak wiele atrakcyjnych skojarzeń… Ale czy używając pojęcia „styl”, nie narzucamy swojej wyobraźni ograniczeń? Czy styl nie tworzy bariery dla inwencji? Nie w tym przypadku. Wielką siłą linii Celeste jest jej uniwersalność, zdolność do łączenia przestrzeni i epok. 

Ten niezwykły projekt poprzez subtelne nawiązania w detalach, a także staranność i solidność wykonania, odwołuje się do przeszłości, ale jest także emanacją nowoczesności. Jej przejawem są innowacyjne technologie, bogactwo funkcji, komfort rozwiązań technicznych, ale także – ponadczasowość formy, którą możemy wpisać w dowolną scenografię aranżacyjną. Każdą przestrzeń – urządzoną tradycyjnie czy awangardowo – ta unikalna kuchnia z wyspą, otwarta na salon znobilituje, nadając jej nowy wymiar.

Celeste to także nawiązania do natury – poprzez oceaniczne skojarzenia, organiczne, pozbawione ostrych kantów formy czy wykorzystanie naturalnych, najwyższej jakości materiałów.  Z drugiej strony – to kwintesencja wielkomiejskiego szyku: lśniące niklem, minimalistyczne zdobienia, blask podświetlanych witryn, rozmach form, szlachetność faktur i energia nieszablonowych kolorów. To miejsce, które łączy wiele wątków. I spełnia marzenia.

Pozostałe wpisy

Ekskluzywne kuchnie do rezydencji – producent Wirchomski

Czytaj więcej

Ekskluzywne kuchnie Wirchomski – połączenie stylu, innowacji i funkcjonalności

Czytaj więcej